دسته‌بندی نشده

آشنایی با الماس سیاه تقویت شده | 3 تفاوت آن با الماس سیاه طبیعی

بله درست است الماس سیاه واقعیست. گالری می خواهد شما را با انواع الماس سیاه طبیعی و الماس سیاه تقویت شده، تفاوت های بین آن ها و همچنین قیمت این دو الماس آشنا کند پس تا ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

رنگ های الماس

الماس تنوع رنگی زیادی دارد و عده ای از مردم از این تنوع رنگی بی خبراند. الماس ها را می توان در رنگ های بنفش، زرد، سفید، خاکستری، نارنجی، صورتی، آبی، سبز و همچنین سیاه فانتزی (Fancy Black) پیدا نمود.

همان طور که می دانید الماس سفید از دهانه های آتشفشان ها استخراج می شود ولی الماس سیاه را از ته نشین های رسوبی استخراج می کنند و کمیاب تر از الماس سفید است به همین دلیل الماس سیاهی که در ابتدا از ارزش و قیمت کمتری برخوردار بود امروزه از قیمتی ترین جواهرات دنیا به حساب می آید. بعد از آن الماس صورتی و قرمز از گران ترین الماس ها به شمار می روند.

رنگ های الماس

انواع الماس

الماس از کربن ساخته می شود و سخت ترین ماده طبیعی ممکن است، همچنین به دلیل سختی و فشار زیادی که الماس در عمق زمین می کشد آن را جزء باارزش ترین سنگ های جهان قرار داده.

این سنگ در آفریقا و برزیل یافت می شود و بیشتر محبوب قشر ثروتمند جهان که درآمد نجومی دارند واقع شده.

به طور کلی الماس ها را در دو گروه نو و بازیافتی قرار می دهند:

الماس نو

به الماسی که از معدن استخراج می کنند و در بازار قرار می دهند الماس نو می گویند.

الماس بازیافتی

به الماس های دست دومی که در بازار قرار می گیرند می گویند. به عبارتی این الماس ها برای بار دوم یا بیشتر به فروش می رسند. این دسته از الماس ها سود زیادتری برای فروشندگان دارند.

این دو الماس تقریبا به یک قیمت به فروش می روند به همین دلیل نمی توان تفاوتی بین آن ها پیدا کرد.

الماس سیاه

از لحاظ ساختاری این الماس، با الماس سیاه فرقی ندارد و دلیل رنگ تیره آن، مواد خارجی اطراف آن یا درمان های حرارتی است.

درواقع الماس سیاه را می توان به گونه ای دانست که همان الماس سفید است فقط با مقدار ناخالصی های بیشتری که رنگ آن را تیره کرده که این رنگ گاهی نیز خاکستری است و در بین ساختارهای متخلخل این نوع الماس حباب های گازی نیتروژن و هیدروژن قرار گرفته.

این نوع الماس از بقیه الماس ها سخت تر است و به همین دلیل طراحی و برش دادن بر روی این الماس دشوار است و در صنعت جواهرسازی کمتر استفاده می شود.

الماس سیاه

انواع الماس سیاه

می توان آن ها را در سه دسته کلی قرار داد:

الماس های سیاه طبیعی

به طور طبیعی در مناطقی مثل برزیل و آفریقا یافت می شوند که از جمله مناطق نادر و کمیاب اند.

الماس های بهسازی شده سیاه رنگ

رنگ الماس های سفید را به کمک روش های مختلف درمانی مثل گرما یا تابش به رنگ مشکی تغییر می دهند. که ارزان تر از الماس سیاه طبیعی است.

الماس های رشد یافته آزمایشگاهی یا الماس های تقویت شده

الماس های آزمایشگاهی ارزان تر از دو نوع الماس قبلی است ولی با این حال به گونه ای نیست که هر انسان معمولی بتواند آن را تهیه کند.

هزینه ی سنگین این نوع الماس بیشتر بخاطر دستگاه های قیمتی، طراحی و نیروی انسانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *