دسته‌بندی نشده

شیوه اصولی حمل طلا و جواهر در پرواز هوایی

قطعا برای شما عزیزان پیش آمده که تصمیم به سفر بین شهری یا کشوری دیگر را با هواپیما گرفته باشید و قصد حمل طلا و جواهر خود را داشته باشید و بخواهید از آن استفاده کنید .

خب مطمئنا یسری شرایط وجود دارد که باید به آنها توجه کنید تا حمل طلا و جواهر امنی را با هواپیما داشته باشید .

در این مقاله برای شما عزیزان ، این مطلب را کاملا واضح و شفاف توضیح خواهیم داد .

شیوه اصولی حمل طلا و جواهر در پرواز هوایی

قوانین حمل طلا و جواهر در پرواز

برای حمل طلا و جواهر در همه ی کشور ها قوانین و ضوابط خاصی وجود دارد و حتما باید قبل از سفر به آن کشور و همینطور قبل از خارج شدن از کشور ایران ، قوانین آنها را بطور کامل در مورد حمل طلا و جواهر بررسی کرد تا به هیچ عنوان به مانعی برخورد نکنید .

برای حمل طلا و جواهر قوانین در هنگام ورود به کشور و خروج از کشور وضع شده که عبارتند از :

  • حمل طلا و جواهر در فرودگاه هنگام خروج از کشور:

به هنگام خارج شدن از کشور ، موقعی همه ی کالا های مسافر مجوز خروج می گیرد که به هیچ عنوان جنبه ی تجاری نداشته باشند و فقط و فقط برای استفاده ی شخصی خود مسافر به همراه او باشد .

حمل طلا و جواهر به هنگام خروج از کشور ایران فقط به صورت شخص همراه مسافر امکان دارد و میزان حمل آن به این صورت می باشد :

این زیورآلات از مصنوعات طلا تا 150 گرم است ، که میتواند شامل : 1 گردنبند ، 1 جفت گوشواره و 6 النگو می باشد .

  • حمل طلا و جواهر در فرودگاه هنگام ورود به کشور:

وارد کردن طلا و جواهر به کشور ایران به صورت انواع مصنوعات طلا و جواهر اعم از گردنبند ، انگشتر ، گوشواره ،ساعت و النگو برای استفاده شخصی در حد متعارف مانعی ندارد ولی وارد کردن مقدار بالای آن نیازمند کسب مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی می باشد .

محل جای گذاری طلا و جواهر در هواپیما

یکی از نکاتی که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید این است که طلا و جواهر خود را در چه کیف و یا چمدانی قرار دهید ، بهتر است؟ جواب این سوال را در ادامه به شما خواهیم داد .

به طور معمول مردم در مسافرت های هوایی یک ساک دستی و یک یا چند چمدان ، بسته به نیازشان حمل می کنند و آن کیف دستی را در محفظه ی مخصوص بالای سر خود قرار می دهند .

در نتیجه ی این حرف ها ، بهتر است که حمل طلا و جواهر خود را به کیف دستی خود بسپارید و از گذاشتن آنها در چمدان ها اجتناب کنید .

واضح است که دادن این پیشنهاد برای حفظ امنیت بیشتر و اطمینان خاطر شماست البته این کار زمانی درست است که شما نیز حواستان به کیف دستی تان باشد و از آن غافل نشوید .

حرف آخر

امروز در این مقاله سعی داشتیم که شما عزیزانی که قصد سفر خارجی یا داخلی با پرواز را داشتید را به خوبی آگاه کنیم ، امیدواریم توانسته باشیم جواب سوال هایی که قبل خوندن این متن داشتید در این مورد ، را به خوبی داده باشیم و کاملا شما را با قوانین موجود آشنا کرده باشیم .

همانطور که می دانید تخلف از این قوانین میتواند آسیب های جبران ناپذیری به شما عزیزان وارد کند پس امیدواریم که با عمل به این قوانین و ضوابط مربوطه سفر خوبی را تجربه کنید و لذت ببرید .

برای مشاوره و کسب آگاهی بیشتر می توانید از طریق شماره تماس داخل سایت و یا به صورت حضوری با کارشناسان ما در رابطه با این موضوع و  موارد دیگر مربوط به طلا و جواهر ارتباط حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *