دسته‌بندی نشده

ساعت های جواهرنشان سوئیسی! و ارتباط 150 ساله آن با خاندان پیاژه

شرکت پیاژه, که جز یکی از بی مانندترین برندهای طلا و جواهر سازی و همینطور ساعت های جواهرنشان سوئیسی می باشد, با سیاست موثر تولید ساعت مچی آغاز به کار کرد و به یکی از بهترین برند های مطرح  در بحث ساعت های جواهرنشان تبدیل شده است.

تاریخچه خاندان پیاژه

در سال 1874، مجموعه شرکت پیاژه, که  جز یکی از بی مانند ترین برندهای طلا و جواهر سازی و همچنین ساعت های جواهرنشان سوئیسی می باشد, توسط جورج ادوارد پیاژه تاسیس و دایر می گردید.

جورج پیاژه, اولین کارگاه خود را در مزرعه اجدادیش, در روستای کوچکی در لاکوتاکس فائز, در کوه  های سوئیس جورا، راه اندازی مدیریت کرد.

در سال 1911، تیموته پیاژه، پسر جرجس پیاژه، شرکت خانوادگی پیاژه را تشکیل و سازماندهی کرد. از این زمان بود که, سیاست این شرکت تا به حال, به تولید ساعت مچی چه ازنوع معمولی و چه از نوع جواهر نشان اختصاص یافته است.

این شرکت سوئیسی از سال 1960 به ساخت ساعت های جواهرنشان سوئیسی پرداخته است , و پس از این پیشرفت بزرگ, تمامی تلاش خود را برای ساخت و طراحی جواهرات گران قیمت بهتری نموده است.

روحیه  متمایل به کارآفرینی خاص ، تمایل به ریسک در حوزه اقتصاد این برند، به طور نامحسوس در DNA خاندان پیاژه ثبت شده است. در سال 1943, نوه بنیانگذار اصلی پیاژه, نام تجاری Piaget را ثبت کرد

و از این زمان کارگاه های تولیدی آنها شروع به عرضه تولیدات خود نموده اند و به دنبال آن در سال 1945, کارخانه جدید خانوادگی را تاسیس نمودند, و به هین ترتیب گسترش جغرافیایی این برند آغاز گردید و برای افزایش شناخت بین المللی تلاش می کنند.

Piaget به روح پیشگام و سریع  خود باور قلبی داشت، و طراحی و ساخت تولیدات بسیار نازک را آغاز کرد که تبدیل به امضای این برند بی مانند گردید و تاثیری پایدار در جهان ساعت سازی گذاشت.

این شرکت در طول تاریخچه خود, جوایز متعددی دریافت کرده ‌است و کم کم با دیدگاهی خلاقانه در این عرصه خودنمایی کرد و اقدام به تولید ساعتهای بسیار نازک وشمارنده های بزرگ و در اشکال مختلف نمود که پدیده غیر قابل وصفی در صنعت شده است.

تاریخچه خاندان پیاژه

معرفی مجموعه ساعت های جواهرنشان سوئیسی پیاژه

به منظور ساخت این نوع از  ساعت که با تلفیق طرح های کلاسیک رنسانس و مدرنیته پدید آمده است،به زمانی بالغ بر 150 ساعت زمان نیاز است.

این قطعه هنری که از 277 الماس تشکیل شده است چشم هر خانمی را به خود خیره میکند.الماس های به کار رفته برای زینت بخشیدن به این ساعت منحصر بفرد،به روش baguette-cut تراش داده شده اند.

این  نوع ساعت که به نام تقویم ابدی امپراطور روم شهرت یافته است، علاوه بر تاریخ، روزهای هفته و زمان 2 شهر مختلف جغرافیایی را نمایش می دهد. بدنه این شاهکار طراحی از طلای 18 عیار ساخته شده است که با 18 الماس baguette-cut و 380 الماس brilliant cut تزئین شده است.

این ساعت متفاوت، حاصل بیش از 700 ساعت طراحی و 325 ساعت گوهرتراشی خاص است و باریکترین ساعت مکانیکی جهان نیز محسوب می شود که با جواهر تزئین شده است.

این ساعت شامل 1194 الماس تراش خورده از نوع brilliant Cut و baguette cut است و در صفحه آن 8 یاقوت سیاه که نوعی یاقوت بسیار  نایاب است و  به کار برده شده اتد تا اوج هنر جواهر تراشی را در ساخت یک ساعت بی نظیر یادآور شوند.

زیباترین ساعت های جواهرنشان سوئیسی برند پیاژه

هم اکنون نیز نوه‌ی ماریو، یعنی آندره بوچلاتی پیاژه طلایه‌دار خلاق کار و کسب خانوادگی خود است و دخترش، لوکرزیا نیز به تازگی به وی پیوسته تا خون تازه‌ای در رگ‌های بوچلاتی و خاندان پیاژه دمیده شود.

حاصل این خون تازه را در کارهای مجموعه‌ی ۲۰۱۴ بوچلاتی که در نمایشگاه ساعت و جواهر بازل سوئیس نمایش داده شد، می توانید شاهد باشید. لوکرزیا بوچلاتی درباره اهمیت میراث جواهرسازی خانوادگی خود اینگون بیان می کند،

“همیشه یکی از اعضای هر نسل از خانواده‌ی پیاژه عهده‌دار هدایت خلاقیت بوده است. هر کدام از نماینده‌های هر نسل پیاژه به نحوی منحصر به خودش تفسیری تازه از میراث کاری و دی‌ان‌ای پیاژه عرضه کرده است.

همچنین همیشه در پیشینه‌ی پیاژه همکاری دو نسل از خاندان بوچلاتی وجود داشته، به طوری که مدیر طراحی و خلاقیت در نقش استادکار و جوان‌ترین عضو خانواده در نقش شاگرد در کنار هم کار کرده‌اند که این امر خاصی است.

زیباترین ساعت های جواهرنشان سوئیسی برند پیاژه

کلام آخر

امیدوارم که این مقاله تمام کنجکاوی شما درباره این برند برطرف کرده باشد،برای برقراری ارتباط با ما همراه باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *